“Sağlık Odaklı Üniversite Sanayi İşbirliği Çalıştayı” - Ankara Sanayi Odası

“Sağlık Odaklı Üniversite Sanayi İşbirliği Çalıştayı”

Tarihi    : 18.03.2015
İşareti   : 05/5000-726
İrtibat   : dim@aso.org.tr  
 
Sayın Üyemiz,
Odamız ve Bilkent Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) işbirliğinde 02 Nisan 2015 Perşembe günü 09:30 -17:00 saatleri arasında Odamızda “Sağlık Odaklı Üniversite Sanayi İşbirliği Çalıştayı” düzenlenecektir.
Sağlık alanında üniversite-sanayi işbirliklerini tetiklemek, firma temsilcilerimizi alanında uzman akademisyenler ile buluşturmak, hem üyelerimizin hem de akademisyenlerin Ar-Ge ihtiyaçlarını, proje fikirlerini ve işbirliği tekliflerini paylaşmalarını sağlamak amacıyla düzenlenecek Çalıştayda; T.C Sağlık Bakanlığı, T.C Bilim, Sanayi ve Teknoloji  Bakanlığı ve TÜBİTAK yetkilileri firmaların ve akademisyenlerin faydalanabileceği fırsatlar, açık programlar ve çağrılar kapsamında genel bilgilendirme yapacaklardır.
Ardından, program panel şeklinde devam edecek olup; proje fikrini, Ar-Ge ihtiyacını, firma tanıtımını, araştırmalarını ya da işbirliği teklifini sunmak isteyen akademisyen ve sanayi temsilcilerinin katılımına açık olacaktır. Tarafımıza etkinlik öncesi ilişikteki formata uygun hazırlanmış olarak iletilen sunumlar, oturum başkanının onayı ile programa dahil edilecektir. Sunumlar en fazla 10 dakika sürecek şekilde hazırlanmalıdır. Ayrıca her oturumda akademi ile başarılı projelere imza atmış firma temsilcilerinin tecrübelerini paylaşacağı bir başarı hikayesi sunumu gerçekleştirilecektir. Panelde sunum yapmadan firmasını ve çalışmalarını tanıtmak isteyen temsilcilere de soru-cevap bölümünde konuşma fırsatı verilebilecektir. Soru cevap bölümünden sonra katılımcılar akademisyenler ile yüz yüze görüşme imkanı bulacaklardır. Bu görüşmeler ihtiyaçlarınızı ya da fikirlerinizi paylaşma ve çözüm önerileri, proje fikirleri geliştirmeniz için bir fırsat yaratacaktır. 
Etkinliğe katılım ücretsiz olup, kayıt yaptırmak zorunludur. Kayıt olmak için lütfen http://aso-bilkent.eventbrite.com adresinde bulunan formu doldurunuz.
Belirlenmiş oturumlarda firmalarını ve çalışmalarını tanıtmak ya da akademisyenler ile işbirliği içeren proje fikirlerini ya da tekliflerini paylaşmak için sunum yapmak isteyen firma yetkililerinin aşağıdaki linkte yer alan şablonu kullanarak tto@bilkent.edu.tr ve burcu.ocak@aso.org.tr e-posta adresine sunumlarını en geç 30 Mart 2015 tarihine kadar iletmeleri gerekmektedir.
Taslak programı ekte yer alan Çalıştaya ilişkin tüm sorularınız ve bilgi talepleriniz ile alakalı Odamız Araştırma ve Yönlendirme Müdürlüğü (İlgili Kişi: Burcu OCAK ARICI, Tel: 0312 417 12 00 / 1209,  e-posta: burcu.ocak@aso.org.tr)  ile iletişime geçebilirsiniz.   
                                                              
EKLER: 1- Program
                2- Sunum Taslağı
 
 
 Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası